Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Bezpieczeństwo w sieci Internet

     Strefa rodzica

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 będzie uświadomienie dzieciom, że mają wpływ na to, czy Internet jest miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Razem zmieniamy Internet na lepsze".

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcemy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

http://dbi.saferinternet.pl/pl/

 Zadania do realizacji

 

Przygotowania do obchodów DBI
na terenie SP 118

termin: 16.01.2017 - 5.02.2017

1.

Zamieszczenie na stronie głównej szkoły bannera DBI 2017

2.

Wykonanie z uczniami klas I - VI plakatów promujących bezpieczne korzystanie z Internetu oraz ostrzegających przed niebezpieczeństwami w sieci (forma pracy - zadania domowe - tematy tutaj.)

3.

Opracowanie materiałów o tematyce bezpieczeństwa w sieci Internet na zajęcia z wychowawcą i udostępnienie ich nauczycielom SP118.

4.

Skomponowanie piosenki o DBI przez uczniów podczas lekcji muzyki.

Przebieg Tygodnia Bezpiecznego Internetu na terenie SP118

termin: 6.02.2017 - 10.02.2017

5.

Przygotowanie w holu szkoły wystawy edukacyjnej na temat DBI z prac uczniów klas I - VI.

6.

Przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych przez p. Rafała Rogozę dla uczniów klas IV – V dotyczących bezpiecznych zachowań w sieci Internet.

7.

Przeprowadzenie lekcji wychowawczych wg scenariuszy zajęć przygotowanych w oparciu o materiały z VIII Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie" oraz materiały programu OIK KURSOR.

8.

Realizacja kursów e-learningowych przez uczniów klas IV - VI podczas zajęć komputerowych na Platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: http://www.edu.fdds.pl/

9.

Happening z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w holu szkoły: podczas przerw uczniowie będą śpiewać skomponowane przez siebie piosenki o DBI, tańczyć.  Tego dnia uczniowie otrzymają samoprzylepne znaczki z logiem DBI.

10.

Konkurs wiedzy w Dniu Bezpiecznego Internetu:

wszyscy uczniowie klas IV - VI w tym dniu wezmą udział w konkursie sprawdzającym wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci Internet. Konkurs zostanie przeprowadzony przy użyciu pilotów Testico, a wyniki posłużą do wnikliwej diagnozy i opracowania działań na najbliższy rok.

11.

Zgłoszenie inicjatywy na stronie www.dbi.pl

 

 Gdy napotkasz niebezpieczeństwo w sieci:

 

 

Strony internetowe, które warto odwiedzać: 
  • Platforma e-learning kampanii "Dziecko w Sieci" oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci online. Kursy przeznaczone dla dzieci szkół podstawowych to: "Poznaj bezpieczny Internet" (dla uczniów klas I - III), "Bezpieczna przygoda z Internetem" (dla uczniów klas IV - VI), "3..2..1..Internet!"(dla uczniów klas IV - VI). 

 

 

 

  • Sieciaki.pl to projekt edukacyjny prowadzony od lutego 2005 r. przez Fundację Dzieci Niczyje,
    w ramach programu "Dziecko w Sieci". Podstawowym elementem projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

 

 

  •   Owce w sieci - projekt Sheeplive (OVCE.sk w języku słowackim) został zainicjowany przez stowarzyszenie eSlovensko, w Polsce projekt „Owce w Sieci” został opracowany i jest realizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym celem projektu jest stworzenie serii kreskówek dla dzieci oraz międzynarodowego portalu internetowego. Projekt koncentruje się na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, w szczególności zaś na zagrożeniach związanych z Internetem, telefonami komórkowymi oraz nowymi technologiami. Służy jako narzędzie edukacyjne dla dzieci, w zabawny sposób pokazuje nieodpowiednie  zachowania,  a dorosłym daje możliwość zapoznania się z  problemem. 

 

 

   

 

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej... 

 

 

 

 

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Deklaracja dostępności


Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego (pdf)

Menu


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii


St Joseph Catholic Primary School


St. Philip's Catholic Primary School


Bishop Milner Catholic College


THE WORD OF THE WEEK