Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu- 8 maja 2021 roku

Opublikowane: 2021-05-07 Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu- 8 maja 2021 roku

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu (ang. World Fair Trade Day) jest to międzynarodowe święto Sprawiedliwego Handlu, obchodzone na całym świecie w drugą sobotę maja każdego roku. Wydarzenia odbywają się jednak nie tylko w tym dniu – wiele akcji trwa przez cały maj. Obchody obejmują takie inicjatywy jak śniadania Sprawiedliwego Handlu, debaty,  pokazy sprawiedliwej mody (Fair Fashion) oraz wiele innych.

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu – World Fair Trade Day stanowi światowy festiwal wydarzeń promujących Sprawiedliwy Handel i jego wymierny wkład w walkę z ubóstwem, wyzyskiem, zmianami klimatycznymi i kryzysem ekonomicznym, które najsilniej oddziałują na najbardziej wrażliwe społeczeństwa na świecie. Obchody odbywają się co roku pod innym hasłem.

 Zapraszamy do włączenia się w akcje Fairtrade Polska w ten weekend oraz do udziału w konkursach szkolnych.

Pani Agnieszka Masłyka zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym oraz dalej trwa konkurs na Najlepszą Grę Planszową -szczegóły na stronie szkoły.

 Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Deklaracja dostępności


Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego (pdf)

Menu


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii


St Joseph Catholic Primary School


St. Philip's Catholic Primary School


Bishop Milner Catholic College


THE WORD OF THE WEEK