Strona główna Strefa rodzica Galeria Kontakt Księga gości Plan lekcji RODO

Zeszyt online- czyli jak zostać generałem matematyki

Opublikowane: 2021-06-11 Zeszyt online- czyli jak zostać generałem matematyki

Klasa 4b z panią Katarzyną Cichocką  oraz klasa 4e z panią Lilianną Łabudek, w roku szkolnym 2020/21 biorą udział w projekcie naukowym prowadzonym przez Politechnikę Warszawską oraz pracowników Polskiej Akademii Nauk. Zeszyt.online to innowacyjny w skali światowej system, który dzięki sztucznej inteligencji dostosowuje poziom trudności kolejnych matematycznych zadań do wiedzy konkretnego ucznia.

Najważniejsze cele projektu:
- zachęcenie uczniów do systematycznej nauki
- podnoszenie kompetencji matematycznych
- odnoszenie przez uczniów sukcesów

Biorąc udział w projekcie mamy możliwość skorzystania z narzędzia wspierającego naukę matematyki poprzez indywidualne dostrzeganie potrzeb każdego ucznia. W ten sposób dzieci, które dobrze opanowały dany materiał, otrzymują ćwiczenia będące dla nich wyzwaniem nawet na poziomie olimpijskim. Uczniowie słabsi nie tylko mają okazję wyrównać poziom wiedzy, ale także  nadrobić zaległości.

Program wspiera samodzielność uczniów, uczy, ale nie ocenia wiedzy. Cały system przypomina grę komputerową,  uczeń po rozwiązaniu określonej liczby zadań zdobywa kolejne osiągnięcia od Starszego szeregowego matematyka do Generała matematyki. Uczniowie podejmując dodatkowy wysiłek mają szansę doświadczyć czegoś nowego, przeżyć sukces na miarę swoich możliwości. Uzupełnić braki w wiadomościach z lekcji, lub nauczyć się czegoś nowego. Program sam dobiera trudność wykonywanych zadań dla ucznia.

Uczniom taka forma zadań domowych bardzo odpowiada. Podoba im się zdobywanie wiedzy z matematyki w takiej formie. Projekt oceniają bardzo pozytywnie. Oto kilka wypowiedzi uczniów klasy 4e: "Zeszyt online jest super" , ​ "Podoba mi się, że są różne poziomy i że, gdy ktoś źle odpowie, lub da nie wiem, to dają kolejne łatwiejsze zadania i tłumaczą",  "Program pomaga mi w powtórzeniach do kartkówki lub sprawdzianu". 

Koordynator szkolny

Lilianna Łabudek

Artykuły o zeszyt.online

https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/System-do-nauki-matematyki-z-PW-w-podstawowkach-na-Woli

https://www.pw.edu.pl/Aktualnosci/Przelom-w-nauczaniu-matematykiAdministratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 118 im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu, ul. Bulwar Ikara 19, 54-130 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: Tomasz Grzybowski, inspektor@coreconsulting.pl lub CORE Consulting sp. z o.o., ul. Wyłom 16, 61-671 Poznań. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych związanych z prowadzoną korespondencją e-mail znajdzie Pan/Pani na www.sp118.pl.

Deklaracja dostępności


Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego (pdf)

Menu


Szkoła partnerska w Indiach


Szkoły partnerskie w Anglii


St Joseph Catholic Primary School


St. Philip's Catholic Primary School


Bishop Milner Catholic College


THE WORD OF THE WEEK